ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

میکرومتر دیجیتال

نوشته بابک حسینی شنبه - 14 نوامبر 2020

میکرومتر دیجیتال میتوتویو    

عموما میکرومترهای دیجیتال میتوتویو ژاپن با دقت ۰٫۰۰۱ (هزارم) می باشند. پرمصرفترین سایز این میکرومترها ،۲۵-۰ میلی متر و ۲۵ تا ۵۰ میلی متر می باشد . البته گستره تولیدی این برند تقریبا تمام سایزها را شامل می شود.

برای انتخاب میکرومتر دیجیتال همواره به این موارد دقت گردد:

۱-میکرومتر خروجی دار

این مدل از میکرومترها که عموما با قیمت بالاتری نسبت به مدل بدون خروجی به فروش می رسد، دارای خروجی اتصال به کامپیوتر برروی بدنه می باشد که توسط یک کابل اتصال که باید جداگانه خریداری شود ، دیتای به دست آمده از انداره گیری را به  کامپیوتر منتقل می نماید. اصولا” انتخاب میکرومتر خروجی دار به دلیل قیمت بالای خود میکرومتر و کابل اتصال ، پیشنهاد نمی گردد.

۲-میکرومتر ضدآب

این مدل میکرومترها که عموما” به صورتIP65 در برند میتوتویو ارائه می گردد ، مقاومت در برابرآب ، رطوبت ، روغن و گرد و خاک دارند . در میکرومتر پرمصرف مانند سایز ۲۵-۰ میلی متر با کد فنی ۲۴۰- ۲۹۳ قیمت آن نسبت به مدل ساده ، کمتراز ۵% تفاوت قیمت دارد.

 بنابراین پیشنهاد می گردد در صورت اختلاف زیر۱۰% قیمت ، حتما از مدل ضد آب تهیه گردد.

۳-میکرومتر چند دکمه

دکمه های مختلفی برروی میکرومترمی تواند قرار گیرد. ازجمله دکمه خاموش و روشن که برروی همه ی میکرومتر های میتوتویو یافت می شود ( در مدل های جدید ، خاموش شدن دستگاه به صورت اتوماتیک می باشد). اما دکمه های ZERO برای صفر کردن ،ABS  برای صفر کردن میکرومتر در هر سایز دلخواه و انداره گیری پله ای ، دکمه INCH/ MM برای تغییر دادن استاندارد اندازه گیری به صورت متریک یا اینچی و دکمه HOLD برای ثابت نگه داشتن عدد اندازه گیری شده ، نیز می تواند  برروی میکرومتر باشد . این دکمه های کاملا” کاربردی در زمان خرید مورد توجه قرار گیرد.

میکرومتر برای اندازه گیری سایزهای داخلی ، خارجی می باشند . مدل های لوله ای یا میله ای ، سه فک ، برای اندازه گیری قطر داخلی استفاده می گردد.

-همواره انتخاب میتوتویو ژاپن به عنوان باکیفیت ترین ومعتبرترین برند دنیا توصیه می گردد.

برای انتخاب میکرومتر دیجیتال میتوتویو ژاپن می توانید با کارشناسان شرکت سالیان تماس حاصل فرمایید.